Profile

Saba Nasim

Note: Updating your contact details will reflect on your MAA membership account.

Contact Details

Bio

شهر پوتراجایا کوالالامپور  Putrajaya kuala lumpur

پوتراجایا سومین و آخرین ایالت فدرال مالزی است . این شهر زیبا در جنوب کوالالامپور واقهع شده و با دارا بودن امتیازات فراوان از جمله طبیعتی خیره کننده مورد استقبال گردشگران واقع شده است

پوتراجایا در تور مالزی لحظه آخری یک تالاب وسیع واقع شده و نخلستانهای زیبا دور تا دور آن را احاطه نموده اند . این شهر پنج هزار هکتار وسعت دارد و در فاصله بیست و پنج کیلومتری از شهر کوالالامپور قرار دارد.  وجود نهاد های دولتی و شرکت های فراوان سبب شده این شهر به عنوان پایتخت اداری کوالالامپور شناخته شود . پوتراجایا شهری مدرن و بسیار زیباست و اغلب گردشگران یک روز را به بازدید و گشت و گذار در آن اختصاص می دهند . بخشی از شهر دارای معماری اروپایی است  و خیابان های سنگفرش شده همراه با رستوران ها و کافه های جذاب به آن روح بخشیده اند . این شهر معماری مدرن و اسلامی را درهم آمیخته و نمایی جذاب دارد . یک کانال آب از وسط این شهر می گذرد که در ادامه به دریاچه ای بزرگ می پیوندد . و دراطراف آن پارک ها، فضای سبز و تالاب های زیبایی دیده می شود .

این شهر در سال 1966 به فرمان نخست وزیر سابق مالزی مهاتمیر محمد در نزدیکی فرودگاه کوالالامپور ساخته شده است و به سرعت به یکی از جاذبه های گردشگری شهر کوالالامپور تبدیل شد .

بازار چاتوچاک Chatuchak Market

بازار چاتوچاک شلوغ و پر هیاهوی چاتوچاک مکان ایده آلی برای گشت و گذار و خرید سوغاتی آنهم به قیمت ارزان است . این بازار تقریبا هشت هزار غرفه دارد و کلی بازار بالغ بر چهار هزار مترمربع است و بعنوان یکی بزرگترین بازارهای جهان شناخته می شود . اما اگر از بودن در مکان های شلوغ و پر هیاهو لذت نمی برید از رفتن به آن امتناع کنید . زیرا این مکان در طول روز بیش از دویست هزار بازدید کننده دارد و گاهی قدم زدن در آن سخت می شود . این بازار هر شنبه و یکشنبه برپا می شود و از صبح تا غروب باز است .

عمارت ویمانمک  Vimanmek Mansion

این عمارت زیبا و باشکوه در تور تایلند ارزان سفر باتو یکی از بزرگترین بناهای ساخته شده از چوب ساج است که به خاطر معماری شگفت انگیز در دنیا به شهرت رسیده است . این بنا سالها محل زندگی خاندان سلطنتی بوده که بعد از آن برای سالها خالی از سکنه رها شده بود . گردشگران  برای بازدید از این عمارت می بایست لباس های ساده و پوشیده بر تن داشته باشند .